Blog

NIE TAKI TŁUSZCZ STRASZNY JAK MEDIA I DIETETYCY GO LANSUJĄ

Tłuszcz temat kontrowersyjny dlatego postanowiliśmy sięgnąć do niezależnej prasy Australijskiej i przytoczyć, krótki artykuł na ten temat.

BRYTYJSCY LEKARZE PRZYZNAJĄ, ŻE NASYCONE TŁUSZCZE SĄ NIEZBĘDNE DLA DOBREGO ZDROWIA I POMAGAJĄ W NATURALNY SPOSÓB OBNIŻYĆ POZIOM CHOLESTEROLU. 

Idąc za przykładem Szwecji, która niedawno potępiła popularny mit o „zdrowej” diecie z niską zawartością tłuszczu, ale bogatej w węglowodany, liczna grupa wybitnych brytyjskich lekarzy i naukowców wystąpiła z deklaracją głoszącą, że nasycone tłuszcze, które były przez dziesięciolecia demonizowane, są w rzeczywistości zdrowe.

Jak donosi brytyjski Daily Express, brytyjski kardiolog dr Aseem Malhotra twierdzi, że miliony ludzi niepotrzebnie cierpią na choroby układu krążenia i otyłość będące bezpośrednim skutkiem złych rad zalecających im unikanie tłuszczów. Dr Malhotra, specjalista w zakresie kardiologii interwencyjnej i zarazem lekarz w klinice Uniwersytetu Croydon w Londynie, przeprowadził szeroko zakrojone badania na temat spożywania tłuszczu i ustalił, że wszyscy zostaliśmy okłamani.

Według niego często zalecana nisko tłuszczowa dieta jest w rzeczywistości główną przyczyną otyłości i chorób serca. Eliminacja nasyconych i innych zdrowych tłuszczów z diety milionów ludzi na całym Świecie, zwiększyła liczbę zaburzeń sercowo -naczyniowych, co jest sprzeczne z tym, co od dawna twierdzą rządy.

W niedawnym artykule opublikowanym w British Medical Journal, dr Malhotra wyjaśnia różnicę między SZTUCZNYMI TŁUSZCZAMI TRANS, które jak wielokrotnie wykazywano, wywołują procesy zapalne w organizmie prowadzące do chorób serca, i nasyconymi tłuszczami, które występują naturalnie w takich produktach spożywczych jak masło, olej kokosowy i olej palmowy. Bezpodstawne zaniepokojenie rządu niebezpieczeństwem wynikającym z tłuszczów nasyconych nazywa „obsesją”, podkreślając, że prawdziwy problem tkwi w węglowodanach i cukrach, które zostały przedstawione jako wywołujące niewielki wzrost szkodliwych lipoprotein o małej gęstości (LDL), zwanych popularnie złym cholesterolem.

„Ta korelacja nie jest związkiem przyczynowym” – oświadczył dr Malhotra dziennikarzom Daily Expressu, nawiązując do obecnie zdemaskowanych badań, które łączyły tłuszcze nasycone z chorobami serca. – „Mimo to poradzono Nam ograniczenie spożycia tłuszczu do 30 % całkowitej energii, a tłuszczów nasyconych do 10 % .

Całkowicie nieskuteczne w ograniczaniu otyłości i chorób serca diety nisko tłuszczowe nadal są źródłem OGROMNYCH ZYSKÓW PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO, KTÓRY ZARABIA ROCZNIE 26 MILIARDÓW DOLARÓW na sprzedaży OBNIŻAJĄCYCH POZIOM CHOLESTEROLU STATYN.

Dr Malhotra uważa że statyny są nie tylko szkodliwe, ale i nieskuteczne, a dieta bogata w tłuszcze nasycone jest w rzeczywistości TRZY RAZY SKUTECZNIEJSZA od statyn w obniżaniu i wyrównywaniu poziomu cholesterolu.

Poza tym coraz więcej dowodów wskazuje na to, że cholesterol nie jest żadnym problemem, jako że około 80 % cholesterolu w krwiobiegu jest w rzeczywistości wytworem naszego organizmu. Co więcej nasz mózg jest w istocie zbudowany z cholesterolu jak i tłuszczów nasyconych. To oznacza, że sztuczne obniżanie poziomu cholesterolu przy pomocy statyn jest złym pomysłem, nie tylko dlatego, że pozbawia organizm potrzebnego cholesterolu, ale także dlatego, że stanowi główny czynnik ryzyka wywołania zaburzeń seksualnych oraz USZKODZENIA MIĘŚNI, NERWÓW i NARZĄDÓW.

„Koncentrowanie się na podwyższonym stężeniu cholesterolu we krwi jako wyłącznej przyczynie choroby niedokrwiennej serca jest bez wątpienia najgorszym błędem medycznym naszych czasów.” – twierdzi Timothy Noakes, profesor Uniwersytetu w Cape Town w RPA. – Po przeanalizowaniu wszystkich dowodów naukowych wyciągnąłem tylko jeden możliwy wniosek : nigdy nie przepiszę statyn kochanej osobie.”

* źródło : NEXUS, NR 1(93) 01/02/2014

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Vegetarian food bowl. Quinoa tomatoes broccoli peppers carrot onion - healthy lunch. On the white table top view
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 6
ZAKWASZENIE ORGANIZMU A KWASOWOŚĆ ŻOŁĄDKA
chocolate cake with nuts on the plate
JESIENNE CIASTO CZEKOLADOWE Z PRZYPRAWAMI
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Agnieszka_04bw
Agnieszka Pająk – Jestem wierna metabolicznemu IQ
Wywiad dla Kobieta Interia.pl
Vegetarian food bowl. Quinoa tomatoes broccoli peppers carrot onion - healthy lunch. On the white table top view
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 6
ZAKWASZENIE ORGANIZMU A KWASOWOŚĆ ŻOŁĄDKA
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Agnieszka_04bw
Agnieszka Pająk – Jestem wierna metabolicznemu IQ
Wywiad dla Kobieta Interia.pl
Brain activity during thinking. 3D illustration
AKADEMIA ZDROWIA DLA POLONII VOL. 5
JAK MIKROBIOM WPŁYWA NA NASZ CHARAKTER TRZECI MÓZG
abstract gastronomy vanguard concept molecular cuisine background
ANGIE W CHICAGO –
PIERWSZA AUDYCJA DLA WIETRZNE RADIO
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Chias Fit Therapy_32
CHIAS produkt, który warto znać i konsumować
people, junk food, diet, technology and unhealthy eating concept - close up of hands with smart phone and donuts counting calories and sitting at table at home
NIE LICZ KALORII POLICZ SKŁADNIKI KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
organizatorzy
POKAZ ADORIA FASHION W DOLNOŚLĄSKIEJ WINNICY
Chias Fit Therapy_32
CHIAS produkt, który warto znać i konsumować
artisan-bakery
WIELKA SATYSFAKCJA – TRADYCYJNE PIECZYWO
JAK WYPIEKA SIĘ PRAWDZIWY CHLEB ?