Blogs

DIETA WSPIERAJĄCA KOLAGEN
LNE WYDANIE KONGRESOWE

Często umniejszamy rolę kolagenu w organizmie, a w rzeczywistości decyduje on przecież nie tylko o naszej sprawności, ale i o naszym wyglądzie. Czy jedynym wyjściem są iniekcje estetyczne, czy możemy zregenerować ciało, naturalnie wzmacniając struktury, które decydują o naszej kondycji i wyglądzie ?

Dlaczego kolagen jest ważny ? Stanowi on główne białko tkanki łącznej, a zatem od jego obecności zależy nasza sprawność, wygląd, siła i możliwości regeneracyjne naszych mięśni. Z tkanki łącznej zbudowane są również naczynia krwionośne, więc kolagen ma wpływ na układ mięśniowy, kostny i krwionośny.

Ponadto obecny jest w wyściółce naszych jelit, a więc jego obecność wpływa też na funkcjonowanie układu pokarmowego, który z kolei decyduje o naszej odporności, nastroju i wielu innych funkcjach organizmu. Często nie doceniamy roli kolagenu, a w rzeczywistości decyduje on zarówno o naszej sprawności, jak i o naszym wyglądzie.

KILKA SŁÓW O KOLAGENIE

Kolagen jest białkiem występującym naturalnie w całym naszym ciele i stanowiącym około 30% białka w organizmie. Chociaż jest to substancja odżywcza, silnie skoncentrowana w wewnętrznej warstwie skóry – i najczęściej kojarzy nam się z utrzymywaniem jej jędrności i młodzieńczości – to powinniśmy wiedzieć, że kolagen poza skórą występuje również we włosach, paznokciach, stawach i tkance wyścielającej jelita.

Ludzki organizm produkuje kolagen samodzielnie, jednak kiedy zbliżamy się do 30. roku życia, nasza naturalna zdolność do jego produkcji zaczyna spadać. Wówczas mogą pojawiać się pierwsze widoczne oznaki starzenia się, takie
jak drobne linie i zmarszczki. W późniejszych latach możemy zacząć doświadczać innych stanów związanych z niedoborem kolagenu, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE

Niestety, na skutek zanieczyszczenia środowiska, zmiany stylu życia, żywności ubogiej w składniki odżywcze, a także stresu w ciele człowieka dochodzi do przedwczesnego zahamowania procesu biosyntezy kolagenu, przez co nasz wygląd i możliwości regeneracyjne ulegają znacznemu pogorszeniu. Jedynie holistyczne spojrzenie na organizm jest w stanie poprawić jego funkcjonowanie i sprawić, aby w pełni korzystał ze swojego naturalnego potencjału.

Podstawą jest oczywiście zrównoważona dieta, jednak przyjmowanie białek jedynie w pożywieniu nie jest wystarczające. Aby zostały one przez nas przyswojone i zaadoptowane w procesie budowy komórek, muszą zostać rozłożone do postaci wolnych aminokwasów. Zazwyczaj takiemu procesowi poddane zostaje 30% protein dostarczonych do naszego organizmu. Pozostałe białka trafiają do układu pokarmowego i zostają poddane procesowi
trawienia, a następnie zostają wydalone z organizmu. O ile spożywane są prawidłowo. W przeciwnym razie nadmiar białka przy jednoczesnym braku spożywania tłuszczu może sprawić, że będzie ono zalegać w jelitach w formie złogów, prowadząc do intoksykacji organizmu.

Kompleks wolnych aminokwasów to składnik podstawowy w procesie odżywiania komórkowego, suplementacji, a nawet w leczeniu. Najlepszym z możliwych połączeń jest zbiór aminokwasów, witamin i minerałów, na podstawie których organizm człowieka tworzy molekuły wszystkich białek, peptydów, enzymów, przekaźników impulsów nerwowych, a nawet RNA i DNA.

Jak dostarczyć sobie kolagen ?

Kolagen możemy dostarczyć do organizmu zarówno z pożywieniem, jak i poprzez odpowiednie suplementy, a nawet kosmetyki nowej generacji, które wykorzystują zdobycze najnowszej technologii. Zdania na temat skuteczności preparatów kolagenowych są różne i często mówi się, że zarówno produkty bogate w kolagen, jak i suplementy nie przynoszą oczekiwanych korzyści. Jednak niewiele osób patrzy na to zagadnienie w szerokim spectrum. Większość z nas zna zasadę synergii, która mówi, że 1+1=3, czyli w zależności od połączenia różnych czynników możemy osiągnąć zwiększony efekt lub odwrotnie.

Podstawą jest na pewno jakość i pochodzenie zarówno produktów spożywczych, które są źródłem kolagenu, jak i składników, które zawiera dany suplement – niezależnie od tego, czy jest to tabletka, forma płynna czy może funkcjonalny kosmetyk. O skuteczności danego źródła decyduje również ogólny stan naszego organizmu, funkcjonowanie przewodu pokarmowego, poziom stresu, styl życia, miejsce zamieszkania, rodzaj pracy i środowisko, w którym przebywamy przez większą część czasu. Wszystkie te czynniki mogą zmniejszać lub zwiększać skuteczność spożywania produktów wspomagających produkcję kolagenu …

Cały artykuł możecie przeczytać w najnowszym numerze magazynu #LNE

https://lne.pl/magazyn-lista, który dostępny jest w #Empik, w prenumeracie i można go również zakupić podczas jesiennego Kongresu w Krakowie.

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
Frightening methods of healing in the old haunted hospital
DIETA WSPIERAJĄCA KOLAGEN
LNE WYDANIE KONGRESOWE
Cutting crispy homemade brownie with retro filter effect
RED BROWNIE – PRZEPIS 3G
Fragment książki Shopping IQ Co kupować, by jeść zdrowo
Local patiserie in Paris showing the typical french pastries
Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi
Co kupować, by jeść zdrowo
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
Frightening methods of healing in the old haunted hospital
DIETA WSPIERAJĄCA KOLAGEN
LNE WYDANIE KONGRESOWE
Apple tart on white background
SUBSTANCJE SŁODZĄCE – FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Concept of audiobook. Books on the table with headphones put on them.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 19
PREMIERA SHOPPING IQ CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Women's sports bra,foot ware, Dumbbell and apple. Fitness wear and equipment. Sport fashion, Sport accessories, Sport equipment. for healthy concept.
INSTYNKT A MODA – FRAGMENT KSIĄŻKI
METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
Appetizing fine cheese selection on rustic plate with wine, grape and Honey mustard sauce , top view
TWÓJ KOD DO ZDROWIA – PROTOKÓŁ MIQ
co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego ?
ING_40492_14237
WNZO 084: Jaki jest Twój typ metaboliczny ?
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
Cutting crispy homemade brownie with retro filter effect
RED BROWNIE – PRZEPIS 3G
Fragment książki Shopping IQ Co kupować, by jeść zdrowo
Apple tart on white background
SUBSTANCJE SŁODZĄCE – FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Concept of audiobook. Books on the table with headphones put on them.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 19
PREMIERA SHOPPING IQ CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
slider-glowny-2
Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy
double exposure telecommunication device network
CYWILIZACJA
FRAGMENT KSIĄŻKI METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
The typpical landscape of the Kabale District in Southern Uganda with homesteads within worked plots of land against the fertile hills from below to right at the top of the hills.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII
VOL. 12 UGANDA – PODRÓŻ DO PERŁY AFRYKI