DrGrace

Urodziłam się w Krakowie i jako mieszczuch spędziłam w nim 25  lat. Od dziecka marzyłam o medycynie w stylu Doktora Judyma. Wszechświat miał dla mnie jednak zupełnie inny scenariusz.

Od piątego roku życia miałam problemy z astmą. Po maturze, gdy okazało się , że środki dezynfekcyjne w szpitalu również mi przeszkadzają w dobrym zdrowiu  z rozpaczy, złości i przekory rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Rolniczym wybierając Wydział Ogólnorolny. Wbrew pozorom były to długie i ciężkie studia, wprowadzające mnie dogłębnie w świat natury. Skończyłam je po pięciu latach ze specjalizacją mikrobiologa.  Los był  dla mnie łaskawy, mimo  wielu ofert na rynku nikt nie przyjął mnie do PGR – u.

Po półrocznych poszukiwaniach swojego miejsca  wygrałam konkurs na stanowisko asystenta w ZBW PAN. Zdecydowałam się na wyjazd  z rodziną  z ukochanego Krakowa i rozpoczęłam prace naukową  w Oddziale ZBW nad Zbiornikiem Goczałkowickim. Dość szybko okazało się, że jestem prawdziwym pracoholikiem-pasjonatą..

Mieszkając w terenie poznawałam naturę, obserwowałam i weryfikowałam ją na bieżąco z dostępnymi  badaniami naukowymi. Wprawdzie zajmowałam się badaniami wody w zbiornikach, ale jednocześnie  dostrzegałam coraz szerszy jej wpływ na środowisko, tak wkraczałam niepostrzeżenie w świat ekologii.

W wieku trzydziestu dwóch lat astma zaczęła rządzić moim życiem, groził mi namiot tlenowy i renta inwalidzka – klinika pulmonologiczna była bezsilna. Wówczas, po 27 latach choroby, czując się spisana na straty nareszcie zaczęłam walczyć, jako biolog postanowiłam doprowadzić organizm do stanu homeostazy (równowagi). Jakież było moje zdziwienie gdy po dwóch tygodniach ciężkiej wojny z organizmem zaczęłam normalnie oddychać. Stosując naturalne terapie czułam się coraz lepiej, po dwóch miesiącach intensywnej pracy wyeliminowałam astmę. Nie mogłam uwierzyć, przez rok na wszelki wypadek nosiłam leki w torebce…Wiele lat minęło do dziś choroba nie wróciła.

Duch naukowca nie dawał jednak za wygraną, sporo już wiedziałam, ale zaczęłam sobie stawiać kolejne wyzwania. Coraz więcej pytań na które poszukiwałam odpowiedzi .pozwalały mi poznawać prawa wszechświata. Po ponad trzydziestu latach nauki biologii, składając zdobytą wiedzę w całość  jestem przekonana, ze nie musimy chorować, a  zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

W latach 90-tych rozstałam się z państwową posadą. nową drogę rozpoczęłam od amerykańsko – rosyjskiej szkoły naturalnych terapii, którą  ukończyłam międzynarodowym certyfikatem w stopniu hilera. Głodna wiedzy interesowałam się wszystkim co miało wpływ na organizm człowieka. Tym sposobem kończyłam kursy zielarstwa, psychoterapii, anatomii, fizjologii, medycyny chińskiej, radiestezji, bioenergoterapii, terapii polami magnetycznymi, biologii Totalnej i wiele innych.

W 1992 r, założyłam Centrum Promocji Zdrowia ” HERBACELL „. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam rozwijać i propagować terapię i regenerację organizmu za pomocą odżywiania na poziomie komórki. Prowadząc gabinet, pod koniec lat 90-tych stworzyłam odpowiedni program detoksykacji i odżywiania, który poprawia i wzmacnia czynności obronne organizmu. – tzw. „Dietę odkwaszającą” W swojej praktyce zaczęłam stosować  różne naturalne metody regeneracji , które pozwalają  odzyskać harmonię,  witalność i dobre samopoczucie.

W XXI wiek wkroczyłam z dyplomem doktora nauk  biologicznych w zakresie biologii, podyplomowymi studiami z zakresu dietetyki, państwowym egzaminem z naturalnych terapii  i mistrzem bioenergoterapii. Zaczęłam dużo pisać, brać udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych. prowadzić regularne wykłady, kursy w zakresie odżywiania, promocji zdrowia i naturoterapii.

Kocham ludzi, jestem zwolenniczką ścisłej współpracy różnych środowisk naukowych i terapeutycznych dla dobra człowieka.. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z lekarzami, diagnozując dobieram właściwą naturalną terapię i odpowiedni sposób odżywiania – pomagając każdemu wrócić do zdrowia.

Od dawna zajmuje się nie tylko zdrowiem, ale również badaniami struktury wody, jej ożywianiem i wpływem na środowisko. W 2003 roku założyłam firmę „AQUAcell”.Obecnie jako konsultant naukowy firmy  propaguje rzetelną wiedzę opartą o badania naukowe, o zagrożeniach środowiska. Wytrwale pomagam wprowadzać namiastkę natury w cywilizowany świat.

Do chwili obecnej poprowadziłam 93  autorskie warsztaty oczyszczająco – odchudzające połączone  z kursem promocji zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia (Korbelów, Wisła, Szczyrk, Przyłęków, Kocierz, Rabka Zdrój ).

Od lat współpracuję z czasopismami „Les Nouvelles Esthetiques & spa”, „Solarium & Fitness”, miesięcznikiem ‘Nieznany Świat” , „Moda na zdrowie” i „Dziennikiem Zachodnim”, „Zwierciadło” . Wielokrotnie biorę udział w programach radiowych i telewizyjnych  związanych z tematami zdrowia i żywienia (Polskie Radio Trójka – „Dobronocka” Instrukcja obsługi człowieka,  „Wietrzne Radio” – Chicago, Polskie Radio Katowice Każdemu damy radę, Szkoła bardzo wieczorowa, TVP1, Sekrety Zdrowia,TVP2 – Pytanie na śniadanie, TVP  Katowice, „Eko-Agent, TTV –  „Bez recepty” , TVP INFO „Tu Kobiety” TVN – DDTVN)

Od 2008 pracuję na stanowisku adiunkta w Bielskiej Wyższej Szkole im Józefa Tyszkiewicza, prowadząc zajęcia z tematów: endoekologii człowieka, promocji zdrowia, zasad  właściwego żywienia.

Od prawie dziesięciu lat z wielką przyjemnością i satysfakcją współpracuję i współtworzę imperium zdrowia wraz z Angie (prywatnie moją córką Agnieszką Pająk – publicystką i propagatorką zdrowego stylu życia). Wspólnie prowadzimy wiele projektów w kraju i za granicą. M.in. promujemy akcję 3G – GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE, zbudowałyśmy takie testy jak MIQ i GIQ oraz stworzyłyśmy program i markę DGD (DrGrace Diet). Przed Nami jeszcze wiele ciekawych i nowatorskich projektów, które wkrótce zostaną zrealizowane. Naszym wspólnym marzeniem jest stworzenie resortu zdrowia i sportu, gdzie każdy mógłby zregenerować ciało, umysł i ducha, odkrywając swój potencjał na nowo.

 Jesteś zainteresowany ? Napisz drgrace@slowfoodlife.com lub help@idrgrace.com

 

 

 

 

 

 

 

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Women's sports bra,foot ware, Dumbbell and apple. Fitness wear and equipment. Sport fashion, Sport accessories, Sport equipment. for healthy concept.
INSTYNKT A MODA – FRAGMENT KSIĄŻKI
METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
Appetizing fine cheese selection on rustic plate with wine, grape and Honey mustard sauce , top view
TWÓJ KOD DO ZDROWIA – PROTOKÓŁ MIQ
co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego ?
ING_40492_14237
WNZO 084: Jaki jest Twój typ metaboliczny ?
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP All
Healthy food ingredients flat lay with various fruits , vegetables, seeds and nut on light mint background. Mixer for detox drinks making, top view. Dieting and clean eating concept
O ŻYWNOŚCI SŁÓW KILKA – WARZYWA, OWOCE
FRAGMENT KSIĄŻKI SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Meat is cut and hanged to dry outdoors in the lodge
MIĘSA, RYBY, OWOCE MORZA , SUSHI, TATAR
FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
White cocktail in bar background
SOS CO ROBIĆ, KIEDY CZUJESZ SIĘ NAPRAWDĘ ŹLE ?
fragment książki Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi Co kupować, by jeść zdrowo
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
slider-glowny-2
Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy
double exposure telecommunication device network
CYWILIZACJA
FRAGMENT KSIĄŻKI METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
The typpical landscape of the Kabale District in Southern Uganda with homesteads within worked plots of land against the fertile hills from below to right at the top of the hills.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII
VOL. 12 UGANDA – PODRÓŻ DO PERŁY AFRYKI