ZDROWY STYL ŻYCIA NA WYNOS
ACAI ELIKSIR ŻYCIA vs CZARODZIEJSKI PYŁ
Nie każdy zdaje Sobie sprawę z tego jak skomplikowaną a zarazem fascynująca maszyną jest ludzki organizm. Tak naprawdę od Nas w przeważającej części zależy czy wykorzystujemy jej pełny potencjał, tak jak ze współczesnymi zabawkami hi-tech, czasem wiemy że mają wiele możliwości, czasem nie, jednak w obu przypadkach rzadko zdarza się, że korzystamy z ich pełnego zakresu funkcji. Nie dlatego, że jest to trudne, ale dlatego, że wymaga to czasu, cierpliwości i poświęcenia uwagi, w wielu przypadkach zapoznania się z instrukcją obsługi; podobnie jest z ludzkimi komórkami.
Zacznijmy od tego czym jest zdrowie – „optymalne obejmuje wysoki poziom dobrego samopoczucia psychicznego, socjalnego, emocjonalnego, duchowego i i fizycznego w granicach określonych przez dziedziczność i możliwości jednostki.” Tak więc to, że nie leje się nam z nosa, i akurat nie zjadamy kolejnej paczki antybiotyków nie świadczy jeszcze o pełni naszej świetnej kondycji. Często zapychając swój organizm śmieciowym jedzeniem, tłumaczymy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków i innymi licznymi wymówkami, na które z pomocą przychodzi wellness i żywność funkcjonalna. Pokarm funkcjonalny dzięki wysokiej zawartości NATURALNYCH substancji aktywnych, głównie wyciągów roślinnych, pomaga nam zwalczyć obciążenia z zewnątrz, wydalić toksyny, a następnie uzupełnić niedobory w organizmie, dożywić komórki, dając im możliwie najlepszy budulec do regeneracji i tworzenia nowych cegiełek naszego ciała.
Z powodu skażenia środowiska, smogu elektromagnetycznego, jałowego pokarmu i chemicznych dodatków, nie jesteśmy wstanie funkcjonować na 100 % bez dodatkowych źródeł składników odżywczych; organizm jest zdolny do odnowy, tylko kiedy nie poświęca całej energii na walkę z zagrożeniami z zewnątrz, które powodują namnażanie się cichych zabójców komórek – czyli wolnych rodników. Dostarczając mu odpowiednie ilości właściwych białek i tłuszczy, przyśpieszamy odbudowę ścian komórkowych, a antyoksydanty, mikro elementy chronią nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Działają jak ochrona i alarm w domu, krążą w krwiobiegu wyłapując wolne rodniki, a w sytuacji zagrożenia włączają alarm i sprzątają, wydalając nieproszonych gości z naszego zaawansowanego systemu, pozwalającego nam żyć, o nazwie człowiek.
Najbogatszą w antyoksydanty rośliną, dotąd poznaną jest owoc acai, czczony przez Indian od tysiącleci. Rośnie na palmach w tropikalnych lasach deszczowych Amazonii i z powodu niezwykle wysokiej zawartości całej rodziny Omega, bardzo trudno jest zachować jego wszystkie właściwości, a jeszcze trudniej jest przekształcić je w produkt, ogólnie dostępny na Świecie. Ponadto to nie olbrzymie dawki owocu w produkcie stanowią o jego fenomenalnym działaniu, ale jego synergiczne połączenie z innymi roślinami, które nawzajem współpracując zwiększają swoją wspólną moc i działanie wszystkich składników aktywnych, które zawiera każda z nich po kolei. Potrzebujemy równowagi wielu antyoksydantów z różnych źródeł, i możemy ją osiągnąć przyjmując codziennie małe dawki synergicznie działających elementów.
Dzienne zapotrzebowanie na białko to 1 gram białka wchłoniętego na kg masy ciała, czyli de facto 4 gramy, ponieważ wchłaniamy tylko ¼ spożytego białka. Niedobór tego składnika w diecie prowadzi do wielu zaburzeń funkcjonowania naszej maszyny, jak również przyczynia się do spadków cukru, a tym z kolei zawdzięczamy odkładające się tu i ówdzie zapasy tłuszczu. Tak więc dla optymalnego funkcjonowania i wykorzystania pełnego potencjału naszego organizmu potrzebujemy 5-6 zbilansowanych posiłków dziennie – czyli zawierających właściwe tłuszcze, węglowodany i białko (w proporcjach zgodnych z naszym typem metabolicznym), dawkę antyoksydantów i mikroelementów, wodę oraz ruch. Cała sztuka nie polega na katowaniu się, krótkotrwałych, nieskutecznych dietach, bazujących często na eliminowaniu poszczególnych grup składników, liczeniu kalorii i podobnych działaniach, ale na prowadzeniu zdrowego stylu życia każdego dnia i dostarczeniu organizmowi właściwego paliwa dla naszych komórek.
Autor : Mgr Agnieszka Pająk – autorka planu posiłków dla PROGRAMU RVL
Komentarze