Blogs

Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy

Certyfikat V-Label, którym oznacza się spełniające najwyższe normy jakości wegańskie i wegetariańskie produkty spożywcze i kosmetyczne, usługi oraz punkty gastronomiczne, cieszy się  w Polsce coraz większą popularnością. Do tej pory, począwszy od września 2016 roku, kiedy V-Label rozpoczął swoją działalność w Polsce, oznaczono nim już kilkaset produktów. W czwartek 14 czerwca, w dniu swoich pierwszych urodzin, certyfikat otrzymała warszawska wegańska restauracja Leonardo Verde. Przybywa zatem lokali oferujących Polakom dania, których jakość i uczciwość potwierdzona jest międzynarodowym certyfikatem.

W maju minął rok, od kiedy znakiem V-Label – najbardziej prestiżowym międzynarodowym certyfikatem przyznawanym produktom wegańskim i wegetariańskim – mogą być oznaczane usługi oraz punkty gastronomiczne w Polsce. Ponad rok, bo od kwietnia 2017 roku, certyfikat V-Label mogą także otrzymać produkty kosmetyczne i higieniczne. Przez ten czas wydarzyło się naprawdę dużo: poza produktami spożywczymi i kosmetycznymi, certyfikat posiada już 12 punktów gastronomicznych.

Marki i producenci, którzy wyróżnieni zostali certyfikatem V-Label w Polsce to np. Dr. Oetker, Polsoja, Sotelli, Grupa Otmuchów, Dijo, Oryginalny Sok, Onedaymore, Fanex, Ministerstwo Dobrego Mydła, restauracje Tel Aviv czy Wegeguru. Oznacza to, że z roku na rok liczniejsze w naszym kraju grono miłośników kuchni roślinnej może coraz częściej spotkać się z restauracjami, producentami oraz produktami, których rzetelność potwierdzona jest tym najwyższym międzynarodowym certyfikatem.

Ostatnie tygodnie obfitowały w kolejne sukcesy certyfikacji znakiem V-Label – w kwietniu certyfikat przyznano 27 produktom znajdującym się w ofercie największej sieci dyskontowej – Biedronce. Produkty te brały udział w ogólnopolskiej akcji „Weganie mają smak”, która spotkała się z szerokim i bardzo dobrym przyjęciem przez klientów sieci. W tym samym miesiącu znak V-Label przyznano luksusowemu hotelowi i restauracji „Uroczysko Siedmiu Stawów”. Tym samym po raz pierwszy w Polsce certyfikat otrzymała restauracja z menu mieszanym, to znaczy serwująca dania wegańskie  i wegetariańskie, a także potrawy mięsne. Przyznanie certyfikatu restauracji z menu mieszanym pokazuje, że można prowadzić restaurację serwującą dania mięsne i otwartą na gości preferujących dietę roślinną, z pełnym poszanowaniem zasad przygotowania produktów wegetariańskich i wegańskich. Jest to też pierwsze tego typu miejsce w Polsce znajdujące się poza dużymi ośrodkami miejskimi. To ważny znak, że certyfikat V-Label zaczyna powoli wychodzić poza wielkie miasta.

Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde

W czwartek 14 czerwca br. certyfikat V-Label został oficjalnie przyznany kolejnej już warszawskiej restauracji – Leonardo Verde przy ul. Poznańskiej. Jest to pierwsza w Polsce restauracja oferująca roślinne wariacje na temat kuchni włoskiej w wydaniu zdrowym, bezcukrowym, szeroko korzystająca z produktów bezglutenowych. Menu restauracji charakteryzują oryginalne i nieoczywiste połączenia smaków i konsystencji roślin. Restauracja serwuje ciasta bez cukru i bez glutenu, ekologiczne wina oraz koktajle alkoholowe na bazie owoców, warzyw i ziół.

Przystępując do procesu, którego zwieńczeniem jest otrzymanie certyfikatu V-Label, restauracja Leonardo Verde musiała przejść audyt, polegający w pierwszym etapie na rozmowach z szefem kuchni i managerami lokalu, a w drugim na przebadaniu składników używanych w kuchni restauracji pod kątem zawartości substancji pochodzenia zwierzęcego.  

Restauracja Leonardo Verde, choć w przestrzeni wegańskiej Warszawy istnieje dopiero od roku, zdążyła już na stałe dołączyć do grona najlepszych w swojej klasie. Jest przy tym miejscem oryginalnym, oferującym najwyższej jakości kuchnię roślinną w wydaniu włoskim. Dlatego cieszymy się ogromnie, że mogliśmy nadać Leonardo Verde certyfikat V-Label jako kolejnej restauracji w 100% wegańskiej. Warszawiacy i odwiedzający ją goście mają dzięki temu do wyboru kolejne miejsce, którego jakość i rzetelność potwierdzona została międzynarodowym certyfikatem. – powiedział Przemysław Chojnicki, koordynator ds. przyznawania praw licencyjnych do posługiwania się znakiem V-Label na terenie Polski.

Leonardo Verde to biznes rodzinny. Od początku było dla nas jasne, że chcemy stworzyć miejsce z kuchnią roślinną. Na początku był malutki lokal wegański Vegan Pizza, który został świetnie przyjęty przez warszawiaków. Przestaliśmy się w nim mieścić, więc postanowiliśmy 30m2 zamienić na coś większego. I tak otworzyliśmy Leonardo Verde, w którym menu stanowią roślinne wariacje na temat kuchni włoskiej, a wegańska pizza pozostała ważną częścią naszej karty. Na certyfikację znakiem V-Label zdecydowaliśmy się ze względu na coraz większe zaufanie, jakim ten znak obdarzany jest przez Polaków. Po roku działalności Leonardo ma już wśród warszawiaków ugruntowaną pozycję, a certyfikat pozwoli nam przyciągnąć gości z zagranicy, turystów, dla których międzynarodowy znak V-Label jest oczywistą gwarancją jakości i rzetelności oferowanych wegańskich dań. – powiedzieli Małgorzata Gursztynowicz i Maciej Ruszke, właściciele restauracji Leonardo Verde.

 

Certyfikacja znakiem V-Label nie zwalnia tempa – w najbliższych tygodniach będziemy mogli poznać kolejne punkty gastronomiczne i produkty oznaczone tym prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem jakości.

V-Label – założenia

V-Label to rozpoznawalny i uznany na świecie symbol certyfikujący produkty i usługi przeznaczone dla wegetarian i wegan. Po raz pierwszy został zastosowany ponad 20 lat temu w Szwajcarii. Certyfikacji podlegają produkty spożywcze, kosmetyki, usługi oraz punkty gastronomiczne. Certyfikat V-Label posiada dwa rodzaje etykiet: osobną dla wegetarian (V-Label VEGETARIAN), obejmującą produkty mogące zawierać mleko i jego pochodne, miód oraz jaja (z wyłączaniem jaj z chodu klatkowego) i osobną dla wegan (V-Label VEGAN) dla produktów niezawierających żadnych składników zwierzęcych, w tym również mleka.

Obecnie oznaczenie V-Label wykorzystywane jest na ponad 15 tysiącach produktów w 44 krajach, m.in. w Belgii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii i we Włoszech. V-Label przyznaje Europejska Unia Wegetariańska (EVU).

Od września 2016 roku o certyfikację tym międzynarodowym znakiem towarowym ubiegają się polscy przedsiębiorcy z branży spożywczej, od kwietnia 2017 – producenci kosmetyków i produktów higienicznych. W maju 2017 ruszyła certyfikacja usług oraz punktów gastronomicznych.

V-Label – pewność najwyższej jakości

Znak V-Label to gwarancja, że dany produkt został sprawdzony pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktu, lecz także w zastosowanych dodatkach, substancjach pomocniczych i składnikach wykorzystywanych na wszystkich etapach produkcji. Kryteria dotyczące braku obecności substancji zwierzęcych w przypadku tego symbolu dotyczą więc wszystkich ogniw w łańcuchu produkcji – od dostawcy surowców do dystrybutorów finalnych produktów. Ponadto w trakcie trwania licencji producent jest zobowiązany do poinformowania jednostki certyfikującej o każdej zmianie receptury lub procesu technologicznego. Producent musi zagwarantować, że zmiana nie będzie miała wpływu na czystość produktu pod względem występowania substancji pochodzenia zwierzęcego. W przypadku kosmetyków oraz produktów higienicznych wymaga się, by certyfikowane produkty i jego składniki nie były testowane na zwierzętach na żadnym z etapów produkcji, tj. ani przez przedsiębiorcę, ani na jego zlecenie. Dodatkowo certyfikat V-Label potwierdza, że kosmetyki i ich składniki są wolne od GMO.

Licencja V-Label wydawana jest na rok. Po roku produkty nią objęte podlegają kolejnej weryfikacji.

 

 

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Women's sports bra,foot ware, Dumbbell and apple. Fitness wear and equipment. Sport fashion, Sport accessories, Sport equipment. for healthy concept.
INSTYNKT A MODA – FRAGMENT KSIĄŻKI
METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
Appetizing fine cheese selection on rustic plate with wine, grape and Honey mustard sauce , top view
TWÓJ KOD DO ZDROWIA – PROTOKÓŁ MIQ
co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego ?
ING_40492_14237
WNZO 084: Jaki jest Twój typ metaboliczny ?
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP All
Healthy food ingredients flat lay with various fruits , vegetables, seeds and nut on light mint background. Mixer for detox drinks making, top view. Dieting and clean eating concept
O ŻYWNOŚCI SŁÓW KILKA – WARZYWA, OWOCE
FRAGMENT KSIĄŻKI SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Meat is cut and hanged to dry outdoors in the lodge
MIĘSA, RYBY, OWOCE MORZA , SUSHI, TATAR
FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
White cocktail in bar background
SOS CO ROBIĆ, KIEDY CZUJESZ SIĘ NAPRAWDĘ ŹLE ?
fragment książki Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi Co kupować, by jeść zdrowo
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
slider-glowny-2
Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy
double exposure telecommunication device network
CYWILIZACJA
FRAGMENT KSIĄŻKI METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
The typpical landscape of the Kabale District in Southern Uganda with homesteads within worked plots of land against the fertile hills from below to right at the top of the hills.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII
VOL. 12 UGANDA – PODRÓŻ DO PERŁY AFRYKI