Blogs

NIE TAKI TŁUSZCZ STRASZNY JAK MEDIA I DIETETYCY GO LANSUJĄ

Tłuszcz temat kontrowersyjny dlatego postanowiliśmy sięgnąć do niezależnej prasy Australijskiej i przytoczyć, krótki artykuł na ten temat.

BRYTYJSCY LEKARZE PRZYZNAJĄ, ŻE NASYCONE TŁUSZCZE SĄ NIEZBĘDNE DLA DOBREGO ZDROWIA I POMAGAJĄ W NATURALNY SPOSÓB OBNIŻYĆ POZIOM CHOLESTEROLU. 

Idąc za przykładem Szwecji, która niedawno potępiła popularny mit o „zdrowej” diecie z niską zawartością tłuszczu, ale bogatej w węglowodany, liczna grupa wybitnych brytyjskich lekarzy i naukowców wystąpiła z deklaracją głoszącą, że nasycone tłuszcze, które były przez dziesięciolecia demonizowane, są w rzeczywistości zdrowe.

Jak donosi brytyjski Daily Express, brytyjski kardiolog dr Aseem Malhotra twierdzi, że miliony ludzi niepotrzebnie cierpią na choroby układu krążenia i otyłość będące bezpośrednim skutkiem złych rad zalecających im unikanie tłuszczów. Dr Malhotra, specjalista w zakresie kardiologii interwencyjnej i zarazem lekarz w klinice Uniwersytetu Croydon w Londynie, przeprowadził szeroko zakrojone badania na temat spożywania tłuszczu i ustalił, że wszyscy zostaliśmy okłamani.

Według niego często zalecana nisko tłuszczowa dieta jest w rzeczywistości główną przyczyną otyłości i chorób serca. Eliminacja nasyconych i innych zdrowych tłuszczów z diety milionów ludzi na całym Świecie, zwiększyła liczbę zaburzeń sercowo -naczyniowych, co jest sprzeczne z tym, co od dawna twierdzą rządy.

W niedawnym artykule opublikowanym w British Medical Journal, dr Malhotra wyjaśnia różnicę między SZTUCZNYMI TŁUSZCZAMI TRANS, które jak wielokrotnie wykazywano, wywołują procesy zapalne w organizmie prowadzące do chorób serca, i nasyconymi tłuszczami, które występują naturalnie w takich produktach spożywczych jak masło, olej kokosowy i olej palmowy. Bezpodstawne zaniepokojenie rządu niebezpieczeństwem wynikającym z tłuszczów nasyconych nazywa „obsesją”, podkreślając, że prawdziwy problem tkwi w węglowodanach i cukrach, które zostały przedstawione jako wywołujące niewielki wzrost szkodliwych lipoprotein o małej gęstości (LDL), zwanych popularnie złym cholesterolem.

„Ta korelacja nie jest związkiem przyczynowym” – oświadczył dr Malhotra dziennikarzom Daily Expressu, nawiązując do obecnie zdemaskowanych badań, które łączyły tłuszcze nasycone z chorobami serca. – „Mimo to poradzono Nam ograniczenie spożycia tłuszczu do 30 % całkowitej energii, a tłuszczów nasyconych do 10 % .

Całkowicie nieskuteczne w ograniczaniu otyłości i chorób serca diety nisko tłuszczowe nadal są źródłem OGROMNYCH ZYSKÓW PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO, KTÓRY ZARABIA ROCZNIE 26 MILIARDÓW DOLARÓW na sprzedaży OBNIŻAJĄCYCH POZIOM CHOLESTEROLU STATYN.

Dr Malhotra uważa że statyny są nie tylko szkodliwe, ale i nieskuteczne, a dieta bogata w tłuszcze nasycone jest w rzeczywistości TRZY RAZY SKUTECZNIEJSZA od statyn w obniżaniu i wyrównywaniu poziomu cholesterolu.

Poza tym coraz więcej dowodów wskazuje na to, że cholesterol nie jest żadnym problemem, jako że około 80 % cholesterolu w krwiobiegu jest w rzeczywistości wytworem naszego organizmu. Co więcej nasz mózg jest w istocie zbudowany z cholesterolu jak i tłuszczów nasyconych. To oznacza, że sztuczne obniżanie poziomu cholesterolu przy pomocy statyn jest złym pomysłem, nie tylko dlatego, że pozbawia organizm potrzebnego cholesterolu, ale także dlatego, że stanowi główny czynnik ryzyka wywołania zaburzeń seksualnych oraz USZKODZENIA MIĘŚNI, NERWÓW i NARZĄDÓW.

„Koncentrowanie się na podwyższonym stężeniu cholesterolu we krwi jako wyłącznej przyczynie choroby niedokrwiennej serca jest bez wątpienia najgorszym błędem medycznym naszych czasów.” – twierdzi Timothy Noakes, profesor Uniwersytetu w Cape Town w RPA. – Po przeanalizowaniu wszystkich dowodów naukowych wyciągnąłem tylko jeden możliwy wniosek : nigdy nie przepiszę statyn kochanej osobie.”

* źródło : NEXUS, NR 1(93) 01/02/2014

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Women's sports bra,foot ware, Dumbbell and apple. Fitness wear and equipment. Sport fashion, Sport accessories, Sport equipment. for healthy concept.
INSTYNKT A MODA – FRAGMENT KSIĄŻKI
METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
Appetizing fine cheese selection on rustic plate with wine, grape and Honey mustard sauce , top view
TWÓJ KOD DO ZDROWIA – PROTOKÓŁ MIQ
co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego ?
ING_40492_14237
WNZO 084: Jaki jest Twój typ metaboliczny ?
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP All
Healthy food ingredients flat lay with various fruits , vegetables, seeds and nut on light mint background. Mixer for detox drinks making, top view. Dieting and clean eating concept
O ŻYWNOŚCI SŁÓW KILKA – WARZYWA, OWOCE
FRAGMENT KSIĄŻKI SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Meat is cut and hanged to dry outdoors in the lodge
MIĘSA, RYBY, OWOCE MORZA , SUSHI, TATAR
FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
White cocktail in bar background
SOS CO ROBIĆ, KIEDY CZUJESZ SIĘ NAPRAWDĘ ŹLE ?
fragment książki Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi Co kupować, by jeść zdrowo
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
slider-glowny-2
Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy
double exposure telecommunication device network
CYWILIZACJA
FRAGMENT KSIĄŻKI METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
The typpical landscape of the Kabale District in Southern Uganda with homesteads within worked plots of land against the fertile hills from below to right at the top of the hills.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII
VOL. 12 UGANDA – PODRÓŻ DO PERŁY AFRYKI