Blogs

Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi
Co kupować, by jeść zdrowo

Z niezmierną radością chciałabym przekazać Wam informację iż już 3 października – dokładnie za dwa tygodnie w Empiku i innych księgarniach pojawi się moja najnowsza już 3 książka – jak określiła to moja wakacyjna koleżanka tryptyk : )

Znaleźć możecie ją już teraz w przedsprzedaży nie tylko w Empik ale też w innych dobrych księgarniach online gdyż wciąż jest ona w druku. A co znajdziecie w książce ?

Ponad 300 stron rzetelnej wiedzy o konsumpcjonizmie i jego skutkach, o nowych technologiach i idei środowiska zrównoważonego. Przeczytacie też o rewolucji wellness, która trwa w najlepsze na całej planecie.

Znajdziecie informacje o Codex Alimentairus, rozszyfrowałam dla Was oznaczenia produktów regionalnych, certyfikaty i inne ikonki, które coraz częściej znajdują się na opakowaniach produktów spożywczych. Przeczytacie o europejskim systemie ochrony produktów tradycyjnych i regionalnych; dowiecie się co oznacza w praktyce Fair Trade, Halal, Koszerne, Eko i Organic.

Kolejne informacje to słów kilka o warzywach i owocach, rybach, mięsie i wędlinach, kaszach, ryżach, płatkach, nasionach, superfoods i suszonych owocach. Później na tapetę wjeżdżają pieczywo i ciasta, woda i napoje, kawy i herbaty. Nie mogło też zabraknąć tłuszczy, oliwy i masła. Są też dżemy, smarowidła i słodycze, przekąski i substancje słodzące. Jeżeli gubisz się w gąszczu zamienników cukru po przeczytaniu tej książki wszystko stanie się jasne. Są też sosy, dodatki i przyprawy.

Gastronomiczne IQ to przewodnik dla każdego kto jada na mieście lub często żywi się poza domem, podróżuje lub większość czasu spędza w lokalach gastronomicznych.

Dowiecie się z niego o wszech obecnych transach (kwasy tłuszczowe trans), glutenie, rybach, owocach morza. Przeczytacie co sądzę o jedzeniu sushi i tatara w knajpach i dlaczego warto uważać.

Ponownie poruszam temat syntetycznych dodatków do żywności, alergenów i neurotoksyn, które razem tworzyć mogą niebezpieczny koktajl Mołotowa – w kupie bywają duże bardziej groźne niż w pojedynkę.

Ktoś powie – przecież to śladowe ilości, a czy arszenik podaje się kilogramami aby kogoś zabić ?

Ale na tym nie koniec przeczytacie też o obróbce termicznej, frytkownicach i potrawach smażonych w głębokim tłuszczu – bo to nie tłuszcz jest złem ale jego jakość i wielokrotne filtrowanie dzięki nowej technologi !!! Recykling tak ale nie w żywności i basenach … Kolejne są produkty mrożone, woda i napoje, cukier w potrawach, surowy nabiał i desery.

Pojemniki, opakowania take away to następna ważna część, gdyż od wszechobecnego plastiku gorsze jest chyba tylko GMO. No i w końcu coś dla fanów piwa i alkoholu. Dowiecie się, które piwa i wina są godne uwagi i dlaczego omijać te w zielonych butelkach. Emocje kucharza – zniszczyły niejeden obiad – warte uwagi ! No i na koniec Gastro IQ – reklamacja – kiedy, jak i dlaczego warto ją składać.

Uff piszę i piszę a jestem dopiero w połowie książki ! SOS – co robić kiedy czujesz się naprawdę źle. Oczywiście większość ludzi sięga po tabletkę ale te pomagają jedynie na moment. W książce przedstawiam proste, tanie, ogólnie dostępne metody na natychmiastową poprawę samopoczucia ! Sprawdzone w praktyce – podróżując służbowo muszę być zawsze w formie – nie mogę pozwolić sobie na L4 (zresztą nie wiem nawet jak się go bierze) w środku Afryki czy innego dalekiego kraju na kolejnej konferencji, dlatego nauczyłam się szybko radzić sobie z ewentualna niedyspozycja.

Soda oczyszczona, węgiel drzewny, shot z cytryny czy woda gazowana – są dostępne wszędzie i są twoimi najlepszymi przyjaciółmi w awaryjnej sytuacji. O nich i pozostałych sposobach przeczytasz w rozdziale SOS.

Gluten IQ – to moje oczko w głowie. W książce znajdziesz test na tolerancję glutenu, wszelkie mąki nie zawierające glutenu i ich właściwości. Dowiesz się dlaczego pszenica jest niebezpieczna – a ja tą wiedzę wciąż aktualizuję i z każdym zdaniem filmu który właśnie tłumaczę moje oczy otwierają się jeszcze szerzej z przerażenia ! Już zaraz dostępny będzie z polskimi napisami !

Na koniec 7 dniowe plany posiłków dla wszystkich typów metabolizmu w 4 wariantach, o których pisałam w swojej pierwszej książce Metaboliczne IQ – Twój kod do zdrowia.

Simple Slow – dla początkujących ze zdrowiem, Medium Slow dla tych już troszkę wtajemniczonych, Super Slow dla bardziej wtajemniczonych i Super Slow Pro dla fanatyków zdrowia : ) tzn profesjonalistów.

No i nie mogło zabraknąć przepisów. Żeby nie było, że nie praktykuję tego o czym piszę – do dziś pamiętam każdą kapiącą kroplę potu w 36 stopniowym polskim tropikalnym upale – podczas lipcowego dnia kiedy powstawała sesja potraw do książki, którą tym razem w całości poza fotografem od A do Z wykonać musiałam sama.

A żeby nie było nudno i encyklopedycznie cała książka przepleciona jest felietonami, które zostały napisane na podstawie historii z życia wziętych.

Zapraszam do lektury ! Wasza Angie

https://www.empik.com/co-kupowac-by-jesc-zdrowo-shopping-iq-pajak-agnieszka,p1213065231,ksiazka-p

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Women's sports bra,foot ware, Dumbbell and apple. Fitness wear and equipment. Sport fashion, Sport accessories, Sport equipment. for healthy concept.
INSTYNKT A MODA – FRAGMENT KSIĄŻKI
METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
Appetizing fine cheese selection on rustic plate with wine, grape and Honey mustard sauce , top view
TWÓJ KOD DO ZDROWIA – PROTOKÓŁ MIQ
co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego ?
ING_40492_14237
WNZO 084: Jaki jest Twój typ metaboliczny ?
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP All
Healthy food ingredients flat lay with various fruits , vegetables, seeds and nut on light mint background. Mixer for detox drinks making, top view. Dieting and clean eating concept
O ŻYWNOŚCI SŁÓW KILKA – WARZYWA, OWOCE
FRAGMENT KSIĄŻKI SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Meat is cut and hanged to dry outdoors in the lodge
MIĘSA, RYBY, OWOCE MORZA , SUSHI, TATAR
FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
White cocktail in bar background
SOS CO ROBIĆ, KIEDY CZUJESZ SIĘ NAPRAWDĘ ŹLE ?
fragment książki Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi Co kupować, by jeść zdrowo
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
slider-glowny-2
Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy
double exposure telecommunication device network
CYWILIZACJA
FRAGMENT KSIĄŻKI METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
The typpical landscape of the Kabale District in Southern Uganda with homesteads within worked plots of land against the fertile hills from below to right at the top of the hills.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII
VOL. 12 UGANDA – PODRÓŻ DO PERŁY AFRYKI