Blogs

ZDROWY STYL ŻYCIA NA WYNOS
ACAI ELIKSIR ŻYCIA vs CZARODZIEJSKI PYŁ

Nie każdy zdaje Sobie sprawę z tego jak skomplikowaną a zarazem fascynująca maszyną jest ludzki organizm. Tak naprawdę od Nas w przeważającej części zależy czy wykorzystujemy jej pełny potencjał, tak jak ze współczesnymi zabawkami hi-tech, czasem wiemy że mają wiele możliwości, czasem nie, jednak w obu przypadkach rzadko zdarza się, że korzystamy z ich pełnego zakresu funkcji. Nie dlatego, że jest to trudne, ale dlatego, że wymaga to czasu, cierpliwości i poświęcenia uwagi, w wielu przypadkach zapoznania się z instrukcją obsługi; podobnie jest z ludzkimi komórkami.

Zacznijmy od tego czym jest zdrowie„optymalne obejmuje wysoki poziom dobrego samopoczucia psychicznego, socjalnego, emocjonalnego, duchowego i i fizycznego w granicach określonych przez dziedziczność i możliwości jednostki.” Tak więc to, że nie leje się nam z nosa, i akurat nie zjadamy kolejnej paczki antybiotyków nie świadczy jeszcze o pełni naszej świetnej kondycji. Często zapychając swój organizm śmieciowym jedzeniem, tłumaczymy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków i innymi licznymi wymówkami, na które z pomocą przychodzi wellness i żywność funkcjonalna. Pokarm funkcjonalny dzięki wysokiej zawartości NATURALNYCH substancji aktywnych, głównie wyciągów roślinnych, pomaga nam zwalczyć obciążenia z zewnątrz, wydalić toksyny, a następnie uzupełnić niedobory w organizmie, dożywić komórki, dając im możliwie najlepszy budulec do regeneracji i tworzenia nowych cegiełek naszego ciała.

Z powodu skażenia środowiska, smogu elektromagnetycznego, jałowego pokarmu i chemicznych dodatków, nie jesteśmy wstanie funkcjonować na 100 % bez dodatkowych źródeł składników odżywczych; organizm jest zdolny do odnowy, tylko kiedy nie poświęca całej energii na walkę z zagrożeniami z zewnątrz, które powodują namnażanie się cichych zabójców komórek – czyli wolnych rodników.  Dostarczając mu odpowiednie ilości właściwych białek i tłuszczy, przyśpieszamy odbudowę ścian komórkowych, a antyoksydanty, mikro elementy chronią nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Działają jak ochrona i alarm w domu, krążą w krwiobiegu wyłapując wolne rodniki, a w sytuacji zagrożenia włączają alarm i sprzątają, wydalając nieproszonych gości z naszego zaawansowanego systemu, pozwalającego nam żyć, o nazwie człowiek.

Najbogatszą w antyoksydanty rośliną, dotąd poznaną jest owoc acai, czczony przez Indian od tysiącleci. Rośnie na palmach w tropikalnych lasach deszczowych Amazonii i z powodu niezwykle wysokiej zawartości całej rodziny Omega, bardzo trudno jest zachować jego wszystkie właściwości, a jeszcze trudniej jest przekształcić je w produkt, ogólnie dostępny na Świecie. Ponadto to nie olbrzymie dawki owocu w produkcie stanowią o jego fenomenalnym działaniu, ale jego synergiczne połączenie z innymi roślinami, które nawzajem współpracując zwiększają swoją wspólną moc i działanie wszystkich składników aktywnych, które zawiera każda z nich po kolei. Potrzebujemy równowagi wielu antyoksydantów z różnych źródeł, i możemy ją osiągnąć przyjmując codziennie małe dawki synergicznie działających elementów.

Dzienne zapotrzebowanie na białko to 1 gram białka wchłoniętego na kg masy ciała, czyli de facto 4 gramy, ponieważ wchłaniamy tylko ¼ spożytego białka. Niedobór tego składnika w diecie prowadzi do wielu zaburzeń funkcjonowania naszej maszyny, jak również przyczynia się do spadków cukru, a tym z kolei zawdzięczamy odkładające się tu i ówdzie zapasy tłuszczu. Tak więc dla optymalnego funkcjonowania i wykorzystania pełnego potencjału naszego organizmu  potrzebujemy 5-6 zbilansowanych posiłków dziennie – czyli zawierających właściwe tłuszcze, węglowodany i białko (w proporcjach zgodnych z naszym typem metabolicznym), dawkę antyoksydantów i mikroelementów, wodę oraz ruch. Cała sztuka nie polega na katowaniu się, krótkotrwałych, nieskutecznych dietach, bazujących często na eliminowaniu poszczególnych grup składników, liczeniu kalorii i podobnych działaniach, ale na prowadzeniu zdrowego stylu życia każdego dnia i dostarczeniu organizmowi właściwego paliwa dla naszych komórek.

 

Autor : Mgr Agnieszka Pająk – autorka planu posiłków dla PROGRAMU RVL

 

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
pexels-photo-1471203
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 28 CANCUN ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚĆI
roadtrip - mans hands on the wheel and autobahn in the background
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 27
SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY WE WSPÓŁCZESNYM SAMOCHODZIE
Huge human brain and many little businesspeople around
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 26
PARKINSON, ALZHEIMER ZACZYNA SIĘ W JELITACH
NOWE BADANIA MIKROBIOTA I POŁĄCZENIE JELITA MÓZG
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Women's sports bra,foot ware, Dumbbell and apple. Fitness wear and equipment. Sport fashion, Sport accessories, Sport equipment. for healthy concept.
INSTYNKT A MODA – FRAGMENT KSIĄŻKI
METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
Appetizing fine cheese selection on rustic plate with wine, grape and Honey mustard sauce , top view
TWÓJ KOD DO ZDROWIA – PROTOKÓŁ MIQ
co może dać ci identyfikacja własnego typu metabolicznego ?
ING_40492_14237
WNZO 084: Jaki jest Twój typ metaboliczny ?
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP All
Healthy food ingredients flat lay with various fruits , vegetables, seeds and nut on light mint background. Mixer for detox drinks making, top view. Dieting and clean eating concept
O ŻYWNOŚCI SŁÓW KILKA – WARZYWA, OWOCE
FRAGMENT KSIĄŻKI SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
Meat is cut and hanged to dry outdoors in the lodge
MIĘSA, RYBY, OWOCE MORZA , SUSHI, TATAR
FRAGMENT KSIĄŻKI
SHOPPING IQ – CO KUPOWAĆ, BY JEŚĆ ZDROWO
White cocktail in bar background
SOS CO ROBIĆ, KIEDY CZUJESZ SIĘ NAPRAWDĘ ŹLE ?
fragment książki Shopping IQ inteligentne zakupy dla mądrych ludzi Co kupować, by jeść zdrowo
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
slider-glowny-2
Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde
kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy
double exposure telecommunication device network
CYWILIZACJA
FRAGMENT KSIĄŻKI METABOLICZNE IQ TWÓJ KOD DO ZDROWIA
The typpical landscape of the Kabale District in Southern Uganda with homesteads within worked plots of land against the fertile hills from below to right at the top of the hills.
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII
VOL. 12 UGANDA – PODRÓŻ DO PERŁY AFRYKI