Formula 3g

Stworzona przez Nas FORMUŁA 3G ma za zadanie wyeliminować z naszego codziennego menu trzech winowajców wszelkich problemów z Naszym zdrowiem i wyglądem, czyli GLUTEN, CUKIER i KWASY TŁUSZCZOWE TRANS. Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale obiecujemy, że będzie skutecznie.
 

 

GO GLUTEN FREE, DLACZEGO?

GLUTEN – jest niekorzystnym dla nas białkiem, które znajdziemy przede wszystkim w pszenicy, życie, pszenżycie, płatkach owsianych (na skutek zanieczyszczeń – sam owies jako roślina nie zawiera glutenu) i w jęczmieniu.

Pierwszego wysiewu zboża dokonano ok. 13000 lat temu w Syrii, co na zawsze zmieniło tryb życia człowieka. Możliwość uprawy roli sprawiła, że ludzie mogli osiąść w jednym miejscu. Pszenica, jako kaloryczny i wygodny zapychacz, pozwalała ludziom przeżyć bez polowania, jednak już wtedy spożywanie jej w nadmiarze było niekorzystne dla człowieka. Pierwsze zapiski dotyczące występowania celiakii, czyli gluteno-zależnej choroby trzewnej, sięgają już roku 100 n.e.

Obecnie gluten najczęściej spożywamy pod postacią pieczywa (chleb, bułki, popularne ciabatty, pity, tortille, rogaliki francuskie, hot-dogi, hamburgery), pizzy, makaronów a nawet w formie chipsów (nie zawsze już ziemniaczanych). Jednak najbardziej szkodliwy jest gluten z pszenicy.

Zmiany genetyczne dokonane na pszenicy i innych roślinach w ostatnich 50 latach okazały się prawdziwą puszką Pandory. Spożywanie coraz większych ilości produktów pszenicznych, także PEŁNOZIARNISTYCH, doprowadziło do globalnej epidemii chorób, zwłaszcza w krajach tzw. wysoko rozwiniętych i rozwijających się.

Zgodnie z badaniami naukowymi z ostatnich dwóch dekad spożywanie nowej, „lepszej” pszenicy i jej pochodnych nasila wiele zaburzeń powodujących m.in. otyłość brzuszną, cukrzycę, zwyrodnienia stawów, nadwagę, padaczkę, schizofrenię, zaburzenia pracy mózgu, demencję, przedwczesne procesy starzenia, białaczkę i wiele innych chorób, których najczęściej nie łączymy w ogóle ze spożywanymi pokarmami, a już do rzadkości należy przypisywanie ODPOWIEDZIALNOŚCI za te schorzenia ciasteczkom czy reklamowanemu JAKO „ZDROWE” pieczywu pełnoziarnistemu.

 

HIGHLIGHTS!

Pszenica wywołuje w mózgu reakcje podobne jak przyjmowanie heroiny
POLIPEPTYDY z glutenu przenikają barierę krew-mózg, a egzorfiny (egzogenne związki morfinopodobne) mogą być aktywatorami wielu chorób psychofizycznych
PSZENICA może wpływać na centralny układ nerwowy w sposób podobny do nikotyny lub kokainy, dając objawy uzależnienia, wycofania, a nawet urojeń wśród innych objawów zaburzeń układu nerwowego prowokowanych
PRZEZ ZBOŻA GLUTENOWE mogą być m.in.: brak koordynacji ruchów, ataki padaczki, autyzm, schizofrenia, ADHD, choroba Parkinsona, SM, nietrzymanie moczu, demencja

DESTRUKCYJNE REAKCJE IMMUNOLOGICZNE obejmują również tkankę mózgową, przynosząc nieodwracalne zmiany ODSTAWIENIE pieczywa, ciastek, popularnych wypieków zaledwie w KILKA TYGODNI, a czasem już po kilku dniach, zaowocuje poprawą humoru, lepszą koncentracją, głębszym snem POZBĘDZIEMY SIĘ ciągłego uczucia zmęczenia, nagłych niekontrolowanych zmian nastroju i uczucia zamętu

GO SUGAR FREE, DLACZEGO?

CUKIER – to słodkie szaleństwo zainicjował Krzysztof Kolumb, a dziś doprowadziło Nas do gorzkiej ery supersize i globalnej pandemii otyłości. Świat nauki wciąż szuka nowych winowajców niezliczonych schorzeń współczesnego Świata, kiedy coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że wróg czyha w domowej lodówce i w gąszczu sklepowych regałów, zapełnionych dziesiątkami tysięcy produktów, uznanych za spożywcze.

Czy wiedzieliście, że archeolodzy chcąc wstępnie określić wiek szczątek ludzkich, w pierwszej kolejności sprawdzają zęby. Dlaczego? Dopóki człowiek nie jadał cukru, próchnica niemalże nie istniała.

 

 
3g_3_lec

W 1890 roku średnia konsumpcja cukru na osobę w USA wynosiła nieco ponad 2 kg na rok. Obecnie (dane z 2009 roku) wynosi 61 kilogramów rocznie i w ciągu ostatnich 20 lat systematycznie wzrastała w tempie około 0,45 kg każdego roku. Problem w tym, że globalizacja rynków oznacza, że to, co Ameryka je dzisiaj, jutro będzie jeść reszta Świata. Każdy Zachodni kraj spożywa dziś więcej cukru, niż kiedykolwiek konsumowaliśmy w przeszłości, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ciała i życie.

Zainteresowanie słodkim smakiem leży w naszej naturze. Czubek języka reaguje gwałtownie na słodki smak. Jest to cecha wykształcona w drodze ewolucji przez wszystkie ssaki z rzędu naczelnych. Za zadanie ma pomóc nam odróżnić dojrzałe owoce od surowych, dobre pożywienie od zepsutego, również zweryfikować które rośliny zawierają najwięcej witamin i minerałów. Nauczyliśmy się jednak produkować cukier, oszukując naturę i siebie, w efekcie przeciążając nasz organizm sacharozą. Rezultatem jest faktyczne uzależnienie od cukru.

Dostępny jest on w nieograniczonych ilościach, całodobowo, a znaleźć go można w produktach w których nigdy byśmy się go nie spodziewali. Cukrem kipią nie tylko alejki ze słodyczami w supermarkecie, ale również wędliny, mięso, pieczywo, produkty light, chipsy, przetwory, marynaty, dżemy, płatki dla dzieci, sałatki, sosy, dipy, soki, napoje, a nawet woda.

Dawno temu kiedy człowiek wędrował w poszukiwaniu jedzenia, rozwinęła się u niego zdolność do magazynowania nadmiaru pokarmu w postaci tłuszczu (najczęściej w talii i na pupie) który spalany był dopiero gdy brakowało pożywienia. Dziś nie biegamy ani nie chodzimy nawet w przybliżeniu tyle ile nasi przodkowie, jednak nasze organizmy nadal są zaprogramowane, tak by magazynować tłuszcz na czarną godzinę.

Jednak dziś nie musimy się wysilać aby go zdobyć. Dostępny jest na każdym kroku w nieograniczonych ilościach, a jego cena jest tak niska, że możemy w nim pływać.
 

GO TRANS FAT FREE!

Jeśli chcesz zachować młody wygląd unikaj TRANSÓW!

Kwasy tłuszczowe TRANS powstają w procesie utwardzania olei roślinnych, na skutek których zachodzą zmiany ich właściwości. Spożywając takie tłuszcze podnosi się poziom tzw. „złego cholesterolu” (LDL), a obniża poziom „dobrego”(HDL).

Tym samym zwiększa się ryzyko chorób serca, ale nie tylko – ich spożywanie nasila również wszelkiego rodzaju problemy z funkcjonowaniem mózgu i układu nerwowego, zarówno u dzieci, dorosłych jak i osób starszych. Używanie takich śmieciowych składników do regeneracji i odbudowy naszych komórek, jest jak sklejanie szyby kiepskim klejem, w końcu i tak popęka. Strzeż się! TRANSy są wszędzie, w FAST FOODach, daniach gotowych, słodyczach, frytkach, w prawie wszystkich produktach wysoko przetworzonych dostępnych na rynku.

3g-dokladka

 

DOBRE TŁUSZCZE

Odwieczny problem, jeść czy nie jeść a jeśli tak to jakie? Zamieszanie w tłuszczach jest spore, jedni doradzają margarynę, twierdząc, że masło powoduje miażdżycę, inni eliminują je z diety w ogóle, a to błąd! Błony komórkowe zbudowane są z białek i lipidów, bez odpowiednich tłuszczów nie możemy regenerować organizmu, budować komórek ani trawić białek. (W dietach wysokobiałkowych pozbawionych tłuszczu, najczęstsze problemy to zaburzona praca nerek, na skutek zalegającego w jelitach niestrawionego białka). Cząsteczki kwasów tłuszczowych decydują o budowie błon komórkowych i wewnątrzkomórkowych, odgrywając strategiczną rolę w ich strukturze, integralności i funkcjach.

Tłuszcze jako jedne z trzech podstawowych składników odżywczych, obok białek i węglowodanów, pełnią wiele niezbędnych funkcji:
• uczestniczą w modyfikacji białek i warunkują równowagę hormonalną
• są materiałem budulcowym błon komórkowych i białej masy mózgu
• decydują o sprawności układu krążenia
• są nośnikami witamin A, D, E i K, oraz ułatwiają ich przyswajanie z innych produktów
• wpływają na wygląd i stan skóry, włosów, paznokci
• są najbardziej skoncentrowanym źródłem energii dla komórek
• umożliwiają gromadzenie energii w komórkach i tkance zapasowej
• pełnią rolę izolatora termicznego, elektrycznego, stabilizatora
• chronią przed urazami
• warunkują pracę tkanki nerwowej
• dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), z których powstają hormony tkankowe regulujące procesy w komórkach naszego ciała

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
Fresh juices or smoothies with fruits and vegetables in wooden tray on blue background, top view, selective focus. Detox, dieting, clean eating, vegetarian, vegan, fitness, healthy lifestyle concept
WNZO 074: Dieta antynowotworowa DGD – oczyszczanie
Pot with meat broth , cooking preparation for potatoes soup with green peas, top view
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 9
DETOX PRZED ŚWIĘTAMI – JAK PRZETRWAĆ OBŻARSTWO
Layout of green tropical leaves with purple flowers and water drops, top view
Kluczem do zdrowia jest świadomość i równowaga. Wywiad z Agnieszką Pająk EKOLOGIA.PL
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
03B43395
Odkryj swój kod do zdrowia
wywiad dla wgarniturach.pl
Asian food background with various asian cuisine cooking ingredients, top view, place for text, frame, banner
INTELIGENTNE MENU – METABOLICZNE IQ
W MAGAZYNIE SLOWLY VEGGIE
Fresh juices or smoothies with fruits and vegetables in wooden tray on blue background, top view, selective focus. Detox, dieting, clean eating, vegetarian, vegan, fitness, healthy lifestyle concept
WNZO 074: Dieta antynowotworowa DGD – oczyszczanie
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
03B43395
Odkryj swój kod do zdrowia
wywiad dla wgarniturach.pl
Asian food background with various asian cuisine cooking ingredients, top view, place for text, frame, banner
INTELIGENTNE MENU – METABOLICZNE IQ
W MAGAZYNIE SLOWLY VEGGIE
Layout of green tropical leaves with purple flowers and water drops, top view
Kluczem do zdrowia jest świadomość i równowaga. Wywiad z Agnieszką Pająk EKOLOGIA.PL
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Chias Fit Therapy_32
CHIAS produkt, który warto znać i konsumować
people, junk food, diet, technology and unhealthy eating concept - close up of hands with smart phone and donuts counting calories and sitting at table at home
NIE LICZ KALORII POLICZ SKŁADNIKI KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
03B43395
Odkryj swój kod do zdrowia
wywiad dla wgarniturach.pl
organizatorzy
POKAZ ADORIA FASHION W DOLNOŚLĄSKIEJ WINNICY
Chias Fit Therapy_32
CHIAS produkt, który warto znać i konsumować