DrGrace

Urodziłam się w Krakowie i jako mieszczuch spędziłam w nim 25  lat. Od dziecka marzyłam o medycynie w stylu Doktora Judyma. Wszechświat miał dla mnie jednak zupełnie inny scenariusz.

Od piątego roku życia miałam problemy z astmą. Po maturze, gdy okazało się , że środki dezynfekcyjne w szpitalu również mi przeszkadzają w dobrym zdrowiu  z rozpaczy, złości i przekory rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Rolniczym wybierając Wydział Ogólnorolny. Wbrew pozorom były to długie i ciężkie studia, wprowadzające mnie dogłębnie w świat natury. Skończyłam je po pięciu latach ze specjalizacją mikrobiologa.  Los był  dla mnie łaskawy, mimo  wielu ofert na rynku nikt nie przyjął mnie do PGR – u.

Po półrocznych poszukiwaniach swojego miejsca  wygrałam konkurs na stanowisko asystenta w ZBW PAN. Zdecydowałam się na wyjazd  z rodziną  z ukochanego Krakowa i rozpoczęłam prace naukową  w Oddziale ZBW nad Zbiornikiem Goczałkowickim. Dość szybko okazało się, że jestem prawdziwym pracoholikiem-pasjonatą..

Mieszkając w terenie poznawałam naturę, obserwowałam i weryfikowałam ją na bieżąco z dostępnymi  badaniami naukowymi. Wprawdzie zajmowałam się badaniami wody w zbiornikach, ale jednocześnie  dostrzegałam coraz szerszy jej wpływ na środowisko, tak wkraczałam niepostrzeżenie w świat ekologii.

W wieku trzydziestu dwóch lat astma zaczęła rządzić moim życiem, groził mi namiot tlenowy i renta inwalidzka – klinika pulmonologiczna była bezsilna. Wówczas, po 27 latach choroby, czując się spisana na straty nareszcie zaczęłam walczyć, jako biolog postanowiłam doprowadzić organizm do stanu homeostazy (równowagi). Jakież było moje zdziwienie gdy po dwóch tygodniach ciężkiej wojny z organizmem zaczęłam normalnie oddychać. Stosując naturalne terapie czułam się coraz lepiej, po dwóch miesiącach intensywnej pracy wyeliminowałam astmę. Nie mogłam uwierzyć, przez rok na wszelki wypadek nosiłam leki w torebce…Wiele lat minęło do dziś choroba nie wróciła.

Duch naukowca nie dawał jednak za wygraną, sporo już wiedziałam, ale zaczęłam sobie stawiać kolejne wyzwania. Coraz więcej pytań na które poszukiwałam odpowiedzi .pozwalały mi poznawać prawa wszechświata. Po ponad trzydziestu latach nauki biologii, składając zdobytą wiedzę w całość  jestem przekonana, ze nie musimy chorować, a  zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

W latach 90-tych rozstałam się z państwową posadą. nową drogę rozpoczęłam od amerykańsko – rosyjskiej szkoły naturalnych terapii, którą  ukończyłam międzynarodowym certyfikatem w stopniu hilera. Głodna wiedzy interesowałam się wszystkim co miało wpływ na organizm człowieka. Tym sposobem kończyłam kursy zielarstwa, psychoterapii, anatomii, fizjologii, medycyny chińskiej, radiestezji, bioenergoterapii, terapii polami magnetycznymi, biologii Totalnej i wiele innych.

W 1992 r, założyłam Centrum Promocji Zdrowia ” HERBACELL „. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam rozwijać i propagować terapię i regenerację organizmu za pomocą odżywiania na poziomie komórki. Prowadząc gabinet, pod koniec lat 90-tych stworzyłam odpowiedni program detoksykacji i odżywiania, który poprawia i wzmacnia czynności obronne organizmu. – tzw. „Dietę odkwaszającą” W swojej praktyce zaczęłam stosować  różne naturalne metody regeneracji , które pozwalają  odzyskać harmonię,  witalność i dobre samopoczucie.

W XXI wiek wkroczyłam z dyplomem doktora nauk  biologicznych w zakresie biologii, podyplomowymi studiami z zakresu dietetyki, państwowym egzaminem z naturalnych terapii  i mistrzem bioenergoterapii. Zaczęłam dużo pisać, brać udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych. prowadzić regularne wykłady, kursy w zakresie odżywiania, promocji zdrowia i naturoterapii.

Kocham ludzi, jestem zwolenniczką ścisłej współpracy różnych środowisk naukowych i terapeutycznych dla dobra człowieka.. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z lekarzami, diagnozując dobieram właściwą naturalną terapię i odpowiedni sposób odżywiania – pomagając każdemu wrócić do zdrowia.

Od dawna zajmuje się nie tylko zdrowiem, ale również badaniami struktury wody, jej ożywianiem i wpływem na środowisko. W 2003 roku założyłam firmę „AQUAcell”.Obecnie jako konsultant naukowy firmy  propaguje rzetelną wiedzę opartą o badania naukowe, o zagrożeniach środowiska. Wytrwale pomagam wprowadzać namiastkę natury w cywilizowany świat.

Do chwili obecnej poprowadziłam 93  autorskie warsztaty oczyszczająco – odchudzające połączone  z kursem promocji zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia (Korbelów, Wisła, Szczyrk, Przyłęków, Kocierz, Rabka Zdrój ).

Od lat współpracuję z czasopismami „Les Nouvelles Esthetiques & spa”, „Solarium & Fitness”, miesięcznikiem ‘Nieznany Świat” , „Moda na zdrowie” i „Dziennikiem Zachodnim”, „Zwierciadło” . Wielokrotnie biorę udział w programach radiowych i telewizyjnych  związanych z tematami zdrowia i żywienia (Polskie Radio Trójka – „Dobronocka” Instrukcja obsługi człowieka,  „Wietrzne Radio” – Chicago, Polskie Radio Katowice Każdemu damy radę, Szkoła bardzo wieczorowa, TVP1, Sekrety Zdrowia,TVP2 – Pytanie na śniadanie, TVP  Katowice, „Eko-Agent, TTV –  „Bez recepty” , TVP INFO „Tu Kobiety” TVN – DDTVN)

Od 2008 pracuję na stanowisku adiunkta w Bielskiej Wyższej Szkole im Józefa Tyszkiewicza, prowadząc zajęcia z tematów: endoekologii człowieka, promocji zdrowia, zasad  właściwego żywienia.

Od prawie dziesięciu lat z wielką przyjemnością i satysfakcją współpracuję i współtworzę imperium zdrowia wraz z Angie (prywatnie moją córką Agnieszką Pająk – publicystką i propagatorką zdrowego stylu życia). Wspólnie prowadzimy wiele projektów w kraju i za granicą. M.in. promujemy akcję 3G – GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE, zbudowałyśmy takie testy jak MIQ i GIQ oraz stworzyłyśmy program i markę DGD (DrGrace Diet). Przed Nami jeszcze wiele ciekawych i nowatorskich projektów, które wkrótce zostaną zrealizowane. Naszym wspólnym marzeniem jest stworzenie resortu zdrowia i sportu, gdzie każdy mógłby zregenerować ciało, umysł i ducha, odkrywając swój potencjał na nowo.

 Jesteś zainteresowany ? Napisz drgrace@slowfoodlife.com lub help@idrgrace.com

 

 

 

 

 

 

 

Kuchnia 3g Coaching Slowteka Sport Akademia DGD DRGRACE All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Vegetarian food bowl. Quinoa tomatoes broccoli peppers carrot onion - healthy lunch. On the white table top view
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 6
ZAKWASZENIE ORGANIZMU A KWASOWOŚĆ ŻOŁĄDKA
chocolate cake with nuts on the plate
JESIENNE CIASTO CZEKOLADOWE Z PRZYPRAWAMI
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Agnieszka_04bw
Agnieszka Pająk – Jestem wierna metabolicznemu IQ
Wywiad dla Kobieta Interia.pl
Vegetarian food bowl. Quinoa tomatoes broccoli peppers carrot onion - healthy lunch. On the white table top view
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 6
ZAKWASZENIE ORGANIZMU A KWASOWOŚĆ ŻOŁĄDKA
O Metabolic IQ Prasa Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Agnieszka_04bw
Agnieszka Pająk – Jestem wierna metabolicznemu IQ
Wywiad dla Kobieta Interia.pl
Brain activity during thinking. 3D illustration
AKADEMIA ZDROWIA DLA POLONII VOL. 5
JAK MIKROBIOM WPŁYWA NA NASZ CHARAKTER TRZECI MÓZG
abstract gastronomy vanguard concept molecular cuisine background
ANGIE W CHICAGO –
PIERWSZA AUDYCJA DLA WIETRZNE RADIO
O Gluten IQ Prasa Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O Shopping IQ Produkty Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
Businesswoman Using Laptop In Coffee Shop
AKADEMIA ZDROWIA DGD DLA POLONII VOL. 7
SHOPPING IQ – JAK ROBIĆ ZAKUPY
Chias Fit Therapy_32
CHIAS produkt, który warto znać i konsumować
people, junk food, diet, technology and unhealthy eating concept - close up of hands with smart phone and donuts counting calories and sitting at table at home
NIE LICZ KALORII POLICZ SKŁADNIKI KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ
Design Fotografia Ludzie slow Podróże Miejsca Sztuka All
organizatorzy
POKAZ ADORIA FASHION W DOLNOŚLĄSKIEJ WINNICY
Chias Fit Therapy_32
CHIAS produkt, który warto znać i konsumować
artisan-bakery
WIELKA SATYSFAKCJA – TRADYCYJNE PIECZYWO
JAK WYPIEKA SIĘ PRAWDZIWY CHLEB ?